WITAM PAŃSTWA!

Tenisem stołowym zajmuję się od 1969 roku. Swoją sportową przygodę rozpocząłem w już nie istniejącym Tenis Stolowy Krzysztof ZiemickiKlubie "Tęcza" w Łodzi, a następnie w K.S. "Włókniarz". W kategoriach młodzieżowych odnosiłem dobre wyniki w rozgrywkach ogólnopolskich. W kategorii seniorów byłem zawodnikiem I i II Ligii PZTS. Po ukończeniu Studiów Trenerskich w AWF w Gdańsku w 1982 roku rozpocząłem pracę w sporcie jako zawodowy trener. W 1984 roku pod moim okiem trenerskim rozpoczał swoją karierę sportową wieloletni reprezentant Polski Tomasz Krzeszewski. W pierwszym okresie mojej kariery trenerskiej pracowałem m.in. w klubach polskich: KS "Włókniarz Łódź, KS "Energetyk Łódź, a następnie w klubach niemieckich takich jak: SV Pluederhausen, SV Remshalden oraz VFL Winterbach.
Życzę dużo sukcesów
KRZYSZTOF ZIEMICKI
Trener II klasy tenisa stołowego

HISTORIA TENISA STOŁOWEGO


Tenis stołowy popularnie nazywany Ping-Pong, to dyscyplina sportu, która pojawiła sie już XVII w. w Indiach i Chinach. W Europie prekursorami tenista stołowego byli Anglicy.

W XIX wieku dyscyplina ta była uprawiana w barach, kawiarniach i stołówkach, a stoły pingpongowe wypierały stamtąd popularny wcześniej bilard. Z Anglii tenis stołowy znalazł wielu zwolenników w Monarchii Austro-Węgierskiej, Niemczech i Szwecji.

Na początku XX w. tenis stołowy dynamicznie rozwijał się w Chinach, Indiach i Japonii jak również w latach powojennych w Polsce.