WITAM PAŃSTWA!

Tenisem stołowym zajmuję się od 1969 roku. Swoją sportową przygodę rozpocząłem w już nie istniejącym Tenis Stolowy Krzysztof ZiemickiKlubie "Tęcza" w Łodzi, a następnie w K.S. "Włókniarz". W kategoriach młodzieżowych odnosiłem dobre wyniki w rozgrywkach ogólnopolskich. W kategorii seniorów byłem zawodnikiem I i II Ligii PZTS. Po ukończeniu Studiów Trenerskich w AWF w Gdańsku w 1982 roku rozpocząłem pracę w sporcie jako zawodowy trener. W 1984 roku pod moim okiem trenerskim rozpoczał swoją karierę sportową wieloletni reprezentant Polski Tomasz Krzeszewski. W pierwszym okresie mojej kariery trenerskiej pracowałem m.in. w klubach polskich: KS "Włókniarz Łódź, KS "Energetyk Łódź, a następnie w klubach niemieckich takich jak: SV Pluederhausen, SV Remshalden oraz VFL Winterbach.
Życzę dużo sukcesów
KRZYSZTOF ZIEMICKI
Trener II klasy tenisa stołowego

NAUKA JĘZYKA NIEMIECKIEGO I ANGIELSKIEGO PODCZAS GRY


Trening tenisa stołowego można doskonale wykorzystać dla celów nauki języka obcego. Metodę tą stosuję w czasie prowadzenia treningów indywidualnych z dziećmi i młodzieżą. Polega ona na tym, że w trakcie wykonywania prostych ćwiczeń uczę słówek i podstaw języka niemieckiego i angielskiego. Zawodnik uczy się w ten sposób podzielności uwagi i szybko zapamiętuje nowe słówka oraz całe zdania w obcym języku.


Z osobami, które są zaawansowane w znajomości języka, mogę prowadzić trening w języku niemieckim. Wówczas czas poświęcony na trening można potraktować jako czas konwersacji w tym języku.